CBMCAktivitātesMateriāliPartneriKontakti

 

Pirmdienas Manna

Jaunākās publikācijas

1

mai
2017

Noraidot Makiavelli pieeju

Autors: Riks Boks

Pirms vairākiem gadiem, kā vienu no runātājiem mūsu pasākumā, uzņēmām Maiklu Franzesu, kurš pavadījis cietumā 9 gadus un savu apcietinājumu izskaidroja kā sekas sekošanai Makiavelli ētikas kodeksam. Nikolo Makiavelli bija Itālijas Renesanses laikmeta vēsturnieks, filozofs un rakstnieks. Viņa uzvārds ieguva negatīvu nozīmi apzīmējot "Makiavellismu". Makiavelli grāmatā "Valdnieks" apraksta politiķus, kuriem nav sirdsapziņas. Īstenībā viņš domā, ka, dzenoties pēc sava labuma, savām interesēm, jebkurš līdzeklis ir labs.

Vairāk...

24

apr
2017

Ambīcijas, ego un vadīšana

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Mūsdienās mēs pieņemam, ka ambīcijas, uzpūsts ego un vadīšana sader kopā kā olas dzeltenums ar baltumu un čaumalu un sastāda svaigu olu. Līderi izmisīgi cenšas panākt savu kompāniju un personīgo interešu īstenošanu, tik ļoti, ka spēcīgs ego šķiet pat nepieciešams, lai realizētu ambīcijas. Patiesībā viņu valdes un akcionāri bieži vien iedrošina ar šādu "lai ko tas arī prasītu" domāšanas veidu, lai kontrolētu vadības taktiku.

Vairāk...

17

apr
2017

"Kovboja loģika" par teļiem - un cilvēkiem

Autors: Kens Korkovs

Neskatoties uz to, ka daudzus gadus esmu aizvadījis biznesa pasaulē, daži no maniem lielākajiem, pamatīgākajiem atklājumiem par dzīvi un darbu nāk no maniem kovboja gadiem, kurus pavadīju ģimenes rančo Dienviddakotā. Piemēram, es ļoti daudz iemācījos par attiecībām ar cilvēkiem, ganot jaunās govis un vērojot cilvēkus, kuri ar tām darbojās. Darbs ar cilvēkiem ļoti līdzinās darbam ar teļiem. Ja jūs nevēlaties piekļūt ļoti tuvu un personīgi, tikpat labi jūs varat vispār palikt ārpus attiecībām.

Vairāk...

10

apr
2017

Panākumi un paškontrole

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Panākumiem ir nepatīkama īpašība barot ego, "uzpūst" tos, kuri gūst panākumus ar lepnumu un pārspīlētu pašapziņu. Mēs to katru dienu varam redzēt ziņās - aktieri, profesionāli sportisti un citas slavenības gozējas slavas saulītē, baudot saņemtos glaimus un mediju starmešu gaismas. Tikai dažas lietas "uzpūš" vairāk nekā panākumi. Šis fenomens sevi piesaka arī biznesa vidē.

Vairāk...

3

apr
2017

No neveiksmes līdz piecu zvaigžņu vērtējumam

Autors: Riks Boks

Mets saņēma balss ziņu no neapmierināta klienta Rodžera: "Met, mums jūsu serviss turpmāk nebūs nepieciešams. Jūsu kompānija šo projektu ir sagrāvusi." Taču, tā vietā, lai sāktu attaisnoties un lūgtos pēc otras iespējas, Mets piedāvāja klientam pilnībā atmaksāt jau iemaksāto naudas summu un deva personīgu garantiju, ka problēma tiks novērsta. Redzot to, cik profesionāli un rūpīgi Mets risina sarežģīto situāciju, klients atbildēja ar Meta uzņēmuma vērtējumu tiešsaistē - 5 zvaigznēm un potenciālā neveiksme pārvērtās iespējā šo sadarbību turpināt, pat to paplašinot.

Vairāk...

27

mar
2017

Kas atcerēsies tavu vārdu?

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Vairums cilvēku, kuri šodien ziņās tiek bieži pieminēti, biznesa izklaides industrijas vai citā sakarā, pēc 10 gadiem jau būs sen aizmirsti, aizvietoti ar citiem "slavenākiem" indivīdiem. To pašu var teikt par daudzām īslaicīgām "zvaigznēm" dažādās jomās, tajā skaitā arī biznesa un profesionālajā vidē. Tādēļ jautājums ir aktuāls: "Kas atcerēsies jūsu vārdu 10 gadus pēc jūsu nāves - un, ja atcerēsies, kāpēc?"

Vairāk...

Lai pieteiktos nedēļas rakstam Pirmdienas Manna, aizpildiet pieteikuma formu lapas lejas daļā.

 

Pieteikuma forma

 

 

Pieteikties

 

 

 

 

 

 

© 2017 mediatrix.lv

 

Pieteikuma forma

 

 

Pieteikties

 

 

© 2017 mediatrix.lv