CBMCAktivitātesMateriāliPartneriKontakti

 

Pirmdienas Manna

Jaunākās publikācijas

19

feb
2018

Mērķi, lielāki kā tikai atlīdzība

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Kādus faktorus jūs ņemat vērā, kad uzstādāt ikdienā sasniedzamos mērķus? Daudzi profesionālās un biznesa vides cilvēki redz mērķus un rezultātus kā kopā savītus lielumus. Piemēram, mērķī var tikt izteikta iespējamā atlīdzība. Atlīdzībai iespējamas dažādas formas, bet parasti tā saistās ar labuma gūšanu sev, koncentrēšanos uz lielāku kompensāciju, paaugstinājumu, prestižu un varu. Tomēr šāda domāšana var būt ļoti tuvredzīga.

Vairāk...

12

feb
2018

Atrast mieru pārmaiņu laikā

Autors: Katrīna Geitsa

Vairumam cilvēku pārmaiņas, pat domas par tām, izjauc līdzsvaru. Mēs cenšamies atrast komfortu zināmajā, pat ja zināmais nav pietiekami labs. Daži no pamata iemesliem, kādēļ cilvēki pretojas pārmaiņām, ir sajūtas, ka nespēs kontrolēt, bailes no pēkšņiem pārsteigumiem, rutīnas pārrāvuma un nepieciešamības visu mācīties atkal no jauna, bailes no neveiksmes, galu galā bailes mācību procesa laikā padarīt darbu zemākā kvalitātē nekā līdz šim. Ja vēl tas iesaista pilnīgu darba apstākļu maiņu, iespējamas atlaišanas bailes var pieaugt ģeometriskā progresijā.

Vairāk...

5

feb
2018

Labvēlība nest nastas

Autors: Riks Boks

Kādas pētījumu kompānijas aptauja parādīja, ka 33% no darbiniekiem būtu gatavi manīt darbu, ja būtu pārliecināti, ka saņems lielāku empātiju un 40% teica, ka būtu gatavi strādāt ilgākas stundas, kamēr vien būtu pārliecināti, ka tie, kuru labā viņi strādā, patiesi ieinteresēti viņu labklājībā. Empātija tiek definēta kā spēja saprast uz līdzdalīties citu jūtās un sajūtās. Biznesa un profesionālajā vidē peļņas maksimizēšana un ieinteresēto pušu interešu apmierināšana parasti ņem virsroku.

Vairāk...

29

jan
2018

Misijas lauks - tuvāk nekā jūs domājat

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Vai esat kādreiz bijuši misijas laukā? Ļaujiet man jūs brīdināt - šis jautājums ir nedaudz āķīgs. Vairumam no mums, kad dzirdam "misijas lauks", prātā nāk tālas zemes ar svešu valodu un kultūrvidi, kas ir pilnīgi atšķirīga mūsējai. Tradicionāli tas ir tā. Bet, vai esat kādreiz domājuši par to, ka misijas lauks var būt tepat otrpus ielai vai arī tieši blakus jūsu darba vietai?

Vairāk...

22

jan
2018

Ne vieglas, bet glābjošas attiecības

Autors: Kens Korkovs

Pāris nedēļas atpakaļ es izdarīju kaut ko tādu, ko vairums cilvēku uzskatītu par neparastu. Es aizgāju uz zemo cenu veikalu un nopirku nelielu ceļojumu somu. Tad, pārnācis mājās, es izdarīju neparasto - norāvu rokturi un somu aizmetu. Rokturi ieliku bikšu kabatā. Vēlāk man bija vairākas telefona sarunas: viena, lai nopirktu siltinājuma materiālus rančo, otra, lai nopirktu aploku darbam ar zirgiem 15m diametrā.

Vairāk...

15

jan
2018

Mēs visi esam "pagaidu"

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Bieži vien, kad uzņēmuma vai organizācijas vadītājs kāda iemesla dēļ atstāj amatu, tiek izvirzīts "pagaidu" vadītājs, lai aizpildītu vietu, līdz tiks paziņots pastāvīgais vadītājs. Nav būtiski, vai iepriekšējais ir aizgājis pensijā, miris, devies uz citu darbavietu vai ticis atlaists - kādam ir jākalpo uz pagaidu nosacījumiem, līdz īpašnieki vai valde izvērtēs jaunos kandidātus.

Vairāk...

Lai pieteiktos nedēļas rakstam Pirmdienas Manna, aizpildiet pieteikuma formu lapas lejas daļā.

 

Pieteikuma forma

 

 

Pieteikties

 

 

 

 

 

 

© 2018 CBMC Latvija

 

Pieteikuma forma

 

 

Pieteikties

 

 

© 2018 CBMC Latvija