CBMCAktivitātesMateriāliPartneriKontakti

 

Pirmdienas Manna

Jaunākās publikācijas

21

mai
2018

Izvēlēties kalpot, nevis tikt apkalpotam

Autors: Kens Korkovs

Pirms vairākiem gadiem profesionālajā vidē parādījās termins - līderība kalpojot. Dažiem tas likās kā nesavietojamu terminu apkopojums jeb jēdzieniski loģisks pretstats "oksimorons". Vadītāji taču ir tie, kuri jāapkalpo, vai ne? Tomēr tādi autori kā Roberts K. Grīnlīfs pauda viedokli, ka labākie vadītāji gūst panākumus, kalpojot tiem, kurus vada. Lai popularizētu šādu filozofiju, viņš pat nodibināja Grīnlīfa Līderu Kalpotāju centru.

Vairāk...

14

mai
2018

Kas jūs esat, tūrists vai vēstnieks?

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Kā tūristiem apmeklējumi parasti nav ilgi, arī mūsu pieķeršanās vietai nav īpaši spēcīga. Atbraucot, mēs apskatām apkārtni, iespējams kaut ko nofotografējam, pagaršojam vietējos ēdienus un varbūt nopērkam dažus suvenīrus. Tad atgriežamies mājās. Pretstatā vēstniekam, kurš svešajā zemē uzturas ilgāku laiku, pārstāvot savu dzimto valsti. Viņam ir īpaša loma un atbildība, darbojoties saskaņā ar uzticētajām pilnvarām.

Vairāk...

7

mai
2018

Domājot par prioritātēm darba vietā

Autors: Riks Boks

Pirmo reizi satiekot Gregu, viņš teica: "Rik, ja tu izvēlēsies strādāt kopā ar mani, tev ir jāzina, kas ir manas prioritātes. Vispirms Dievs, otrā - mana ģimene un šis darbs ir trešā." Tā kā biju persona, kura no Dieva jau "bēgusi" desmitiem gadu, dzirdēt šādu prioritāšu secību man bija kas pilnīgi svešs. Es nespēju iedomāties kā Grega prioritātes varētu ietekmēt viņa vadīto banku, kurā mēs strādājām.

Vairāk...

30

apr
2018

Kam rūp, kādā skolā gājāt?

Autors: Roberts Dž. Tamasi

MBA no prominentas biznesa koledžas vai grāds prestižā universitātē izklausās labi, bet nenorāda uz īpašībām, kādām jābūt labam līderim. Mēs gribam redzēt veikuma sarakstu - kas ir sasniegts un kāda ir pieredze, tieši attiecībā uz meklējamo darbu. Jūs neesat jūsu CV. Jūs esat tās pēdas, kuras paliek aiz jums, cilvēki, kurus ietekmējat, darbs, kuru esat paveicis. Vēl svarīgāka par paveikto ir mūsu attieksme pret darbu un tas, kā izturamies, kad neviens mūs nevēro.

Vairāk...

23

apr
2018

Darbs - un sabats

Autors: Džims Matiss

Daudzi no mums cīnās ar laika trūkumu, lai paveiktu visu darāmo. Darba devēji nereti gaida, ka būsim sazvanāmi 24 stundas diennaktī. Vēl lielāks izaicinājums izbrīvēt pāris dienas vai pat stundas ir pašnodarbinātajiem. Pētījumi rāda, ka darba ražīgums būtiski krītas, ja, runājot kokapstrādes terminos, neveltām laiku atpūtai "zāģa uzasināšanai". Bibliskajā radīšanas stāstā Dievs pasauli radīja sešās dienās, un tad, septītajā, Viņš atpūtās. Ideja par atpūtu septītajā dienā ir iestrādāta arī Desmit baušļos, kuri tika iedoti Mozum.

Vairāk...

16

apr
2018

Neizmēģināts, bet drošs ceļš uz neizdošanos

Autors: Roberts Dž. Tamasi

Vai esat kādreiz izlēmuši kaut ko nedarīt, baidoties no iespējamas neizdošanās? Varbūt saistībā ar jauniem pienākumiem darbā, karjeras maiņu vai pat ambiciozu pašattīstības programmu? Man jāatzīst, ka esmu vairākkārt vainīgs. Tas ir ironiski, jo, izvēloties kaut ko nedarīt, mēs 100 procentos gadījumu to neizdarām.

Vairāk...

Lai pieteiktos nedēļas rakstam Pirmdienas Manna, aizpildiet pieteikuma formu lapas lejas daļā.

 

Pieteikuma forma

 

 

Pieteikties

 

 

 

 

 

 

© 2018 CBMC Latvija

 

Pieteikuma forma

 

 

Pieteikties

 

 

© 2018 CBMC Latvija